Wpis do ksiąg wieczystych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poezja polska
poezja
black_hole

Tom nowych wierszy poety z Sanoka to prawdziwy popis lirycznej wirtuozerii, a zarazem świadectwo uważności, intensywnego kreacjonizmu artysty, rzetelnego namysłu nad sobą i nami, „wrzuconymi” w istnienie. JANUSZ SZUBER: Dlaczego Wpis do ksiąg wieczystych? Bo ten solenny termin zawsze mnie intrygował przeczącą sobie nawzajem dwoistością – mariażem doczesnego ładu prawnego i perspektywy...

JANUSZ SZUBER: Dlaczego Wpis do ksiąg wieczystych? Bo ten solenny termin zawsze mnie intrygował przeczącą sobie nawzajem dwoistością – mariażem doczesnego ładu prawnego i perspektywy eschatologicznej. I jeśli w ustach notariusza ma budzić zaufanie i wiarę w trwałość tak pojmowanego porządku, to (przy całym szacunku dla „ksiąg”, „wieczystości” i innych jeszcze „umocowań”) użyty jako tytuł tomu wierszy od razu ujawnia wtórne, różne od podstawowego, po części ironiczne znaczenie. I o to tu idzie.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl