Lunapark

Tłumaczenie: Ewa Fiszer
Wydawnictwo: Czytelnik
Le jardin d`acclimatation

Yves Navarre (ur. 1940), poczytny pisarz i dramaturg francuski, znany jest polskim czytelnikom z powieści "Serce w potrzasku". Za "Lunapark" otrzymał w roku 1980 nagrodę Goncourtów, a niektórzy krytycy francuscy porównują ten utwór do powieści Mauriaka. Wielowątkowa fabuła "Lunaparku" umożliwiła autorowi sportretowanie interesującego w swej różnorodności środowiska wielkiej burżuazji i paryskiego świata teatralnego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl/k/49448/Lunapark

Karolina Kułakowska | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Wspaniała, wielowymiarowa powieść.
Doskonałość szczegółu, narracja
oraz wyraziste postacie składają
się i przeplatają w całości.

Polecam!

Anna | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

tak ją oceniam na wtedy, kiedy czytałam, zniszczona i obskubana stoi na poczesnym miejscu w mojej bibliotece

jamczyk | 2016-02-17
Przeczytana: 1990 rok