Martynka i Gwiazdka

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Publicat
Martine la nuit de Noël

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki. W tej książce znajdziecie ciepłą opowieść o rodzinnych Świętach Bożego Narodzenia.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

eduko7 | 2016-01-01
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Rodzinne święta u dziadka na wsi. Na Martynkę i Janka czeka tam wiele atrakcji - jazda na sankach i łyżwach, spacery, wieczory przy kominku i... Jak zwykle tekst i piękne ilustracje zachęcają do wspólnego czytania i rozmów z dziećmi.
Mimo wiosennej pogody przeniosłam się w czasy, gdy świętom towarzyszyła zimowa atmosfera, a w domach może skromniej niż dziś, ale z ogromnym przeżyciem świętowała wielopokoleniowa rodzina.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Gabriela | 2013-07-01

Jest bardzo fajna i lubię ją czytać.

Grażyna W | 2016-01-30
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Córce się podobała, jak zresztą każda książeczka z tej serii.

Malycielaczek | 2011-07-26

myślałam że chodzi o gwiaztkę z nieba

azizi | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017