Oksfordzki słownik filozoficzny

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Oxford dictionary of philosophy
83-05-13366-4
filozofia, słownik

"Blackburn przedstawia hasła swego słownika w sposób maksymalnie obiektywny. Nie ma w nim tego, co byśmy mogli nazwać indoktrynacją czy nawet perswazją, zmierzającą do nakłonienia czytelnika, by przyjął punkt widzenia autora za swój własny. Słownik napisany jest żywym językiem, klarownym stylem, przystępną, lecz nie symplifikującą metodą. Jednym słowem, nie jest to techniczny słownik filozoficzny, lecz szeroko humanistyczny wykład podstawowych kategorii filozoficznych, traktowanych nie in abstracto, lecz w ścisłym kontakcie z realnymi kwestiami współczesności".

Prof. dr hab. Henryk Jankowski

Edycja polska zawiera kilkadziesiąt haseł dodatkowych - biograficznych i merytorycznych - związanych głównie z filozofią polską, opracowanych przez profesora Jana Woleńskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Simon Blackburn jest obecnie profesorem na Uniwersytecie Północnej Karoliny. W latach 1969-1990 był samodzielnym pracownikiem naukowym w Kolegium Pembroke w Oksfordzie. Jest autorem między innymi "Spreading the World" (1984) i "Essays in Quasi-Realism" (1993). W latach 1984-1990 wydawał pismo "Mind".

[tekst z obwoluty]

źródło opisu: obwoluta