Platon Państwo biografia

Seria: Książki, które wstrząsnęły światem
Wydawnictwo: Muza
biznes, finanse

Simon Blackburn ukazuje, dlaczego od czasów św. Augustyna do Wordswortha i filozofów XX w. filozoficzna myśl zachodnia koncentrowała się i nadal koncentruje na polemikach z treścią jednej z najważniejszych książek na świecie. Autor, obdarzony ironią właściwą angielskiemu profesorowi, nie ukrywa swego światopoglądu, prowadzi z Platonem rozmowę, wartościową właśnie dlatego, że zupełnie inną niż najp

Jones | 2016-07-19

Autor na wstępie zaznacza że specjalistą od filozofii antycznej nie jest i wspomagał się wiedzą znajomych po fachu. W paru miejscach ten brak obeznania daje o sobie znać jak np. wtedy gdy przyjmuje utożsamienie erosa i miłości erotycznej. Tak więc w książce uświadczymy więcej referowania tego co Platon napisał w kolejnych księgach i jak go rozumieli późniejsi myśliciele niż własną interpretację autora. Nie mniej ciekawe jest skonfrontowanie platońskich koncepcji z tym co na ten sam temat sądzili David Hume, czy J.S.Mill. Można przeczytać.

Chavah | 2016-01-18
Na półkach: 2016, Przeczytane