Fizyka. Poradnik encyklopedyczny

Sprawocznik po fizikje
83-01-11858-X
fizyka, poradnik, encyklopedyczny
kamk

Poradnik zawiera podstawowe informacje, to jest definicje, określenia zjawisk i wielkości fizycznych oraz praw fizycznych z głównych działów fizyki klasycznej i współczesnej: mechaniki klasycznej i szczególnej teorii względności, termodynamiki, elektrodynamiki, optyki klasycznej i kwantowej, fizyki atomu, cząsteczki i ciała stałego, fizyki jądra atomowego i cząstek elementarnych, a także podstawowe wzory, stałe fizyczne i układy jednostek.
Książka adresowana jest do studentów kierunków technicznych i przyrodniczych, inżynierów i techników, nauczycieli szkół średnich, jak również uczniów klas matematyczno-fizycznych.

źródło opisu: Wydawnistwo Naukowe PWN, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie