Pragmatics
978-83-01-16501-7
Strzygusia

Kiedy należy traktować metaforę dosłownie, by dostrzec jej komiczny wydźwięk? Kiedy wyrażenie pochlebne staje się złośliwe? Jak przekazać rozmówcy, że rozmowa telefoniczna zmierza ku końcowi? Kiedy tautologie (wojna to wojna, biznes to biznes) niosą rzeczywistą informację? Takie problemy bada pragmatyka. Jest to dziedzina interdyscyplinarna - zajmuje się relacjami procesów komunikacyjnych....

Takie problemy bada pragmatyka. Jest to dziedzina interdyscyplinarna - zajmuje się relacjami procesów komunikacyjnych. Książka Levinsona to najpełniejszy i najlepszy podręcznik wprowadzający do pragmatyki.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/75495/pragmatyka.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/75495/pragmatyka.html