Fundamenty mistyki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obecność Boga. Historia mistyki zachodniochrześcijańskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2728-8
religia
n0e

Książka stanowi bogate źródło wiedzy na temat historii mistyki chrześcijańskiej. Bernard McGinn opisuje historyczne korzenie zachodniej tradycji mistycznej: judaizmu, greckiej filozofii religijnej oraz wczesnego chrześcijaństwa. Autor analizuje także zagadnienia gnostycyzmu, odrzuconego przez ortodoksyjną tradycję, oraz monastycyzmu, który w późniejszych wiekach wpłynął na rozwój mistycyzmu. Książkę uzupełnia apendyks zawierający przegląd współczesnych badań nad mistyką.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/fundamenty-mistyki/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/fundamenty-mistyki/