Śladami Św. Pawła

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej
religia
Paula

Rozmowę z ks. Piotrem Łabuda prowadzi Kajetan Rajski "Rok 2008 został przez papieża Benedykta XVI ogłoszony rokiem św.Pawła z Tarsu, jednej z najbardziej niezwykłych postaci w historii ludzkości. Apostoł Narodów to bowiem ktoś, kto może być wzorem dla każdego człowieka i umocnieniem w każdej sytuacji życiowej. Pytania,które zawarte są w tym wywiadzie,zaciekawia mnie i często zaskakują....

Rozmowę z ks. Piotrem Łabuda prowadzi Kajetan Rajski

"Rok 2008 został przez papieża Benedykta XVI ogłoszony rokiem św.Pawła z Tarsu, jednej z najbardziej niezwykłych postaci w historii ludzkości. Apostoł Narodów to bowiem ktoś, kto może być wzorem dla każdego człowieka i umocnieniem w każdej sytuacji życiowej. Pytania,które zawarte są w tym wywiadzie,zaciekawia mnie i często zaskakują. Dotyczą one dosłownie wszystkiego: pochodzenia i rodziny św. Pawła, jego wykształcenia i statusu społecznego, jego wyglądu i stanu zdrowia, jego osobowości i cech charakteru, działalności misyjnej i pracy pisarskiej, jego postawy przed nawróceniem i po nim, a nade wszystko jego więzi z Bogiem i ludźmi. Frapująca jest lektura odpowiedzi na postawione pytania. Są to bowiem odpowiedzi precyzyjne, a jednocześnie dalekie od nużącej uczoności,zrozumiałej jedynie dla biblistów.

Życzę wszystkim czytelnikom,by lektura tej książki pomogła im zaprzyjaźnić się z Chrystusem"
Ks. dr Marek Dziewiecki krajowy duszpasterz powołań

Mnie zadziwiło to, że tą książkę napisał młody człowiek, licealista, tegoroczny maturzysta!

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Biblos

źródło okładki: www.biblos.pl