Aliens: Xenogenesis

838806472X
aliens, mega komiks
komiksy
ahenathon

Kolonia Salazar VII została opanowana przez Obcych. Grupa specjalna pod dowództwem Lexa Brodie wysłana na tę planetę w celu oczyszczenia jej ze szkodników zaginęła bez wieści. Stworzono drugą grupę, która tak jak i pierwsza ma jeden zasadniczy cel: wyplenić Obcych z powierzchni Salazar...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mega_komiks/12

Wkp | 2013-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 2001 rok

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ XCV

Obcy zajęli planetę Slazar VII. Pomimo wynalezienia na nich broni, oddział Strikeforce ginie. Wysłana więc zostaje kolejna ekipa, mająca na celu odbicie planety...

Seria Xenogenesis miała za zadanie wprowadzić świt Obcych w nowe millenium. Zatrudniono artystów znanych z lekkiej kreski, kolorystów potrafiących robić takie same fajerwerki na ludzie z Image czy Wildstorm i... recenzje były nieszczególnie optymistyczne. Samo wydawnictwo TM-Semic wydając u nas "Aliens: Labirynt" narzekało na xenoserię, a dwa lata potem zaprezentowało ją na naszym rynku. I wbrew pozorom wcale nie jest to zły komiks.

Fabuła jest oczywista, ale cóż tu można więcej zrobić? Treść Alienów zawsze opiera się na elementach survival horroru a tu nie ma wielkiego pola do popisu. Ale Xenogenesis czyta się na tyle lekko, przyjemnie i ciekawie, że nie sposób zmieszać komiksu z błotem. Szczególnie, że twórcy postarali się o parę zaskoczeń i uniknięcie banalności.

Rysunki też są niezłe....

Zielony | 2011-07-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Posiadam

Słaby..... kiepska fabuła (może raczej brak fabuły?), kolorowe, cukierkowe rysunki, Przerażający Obcy w roli mięsa armatniego, które zabija się łatwiej niż kurczaki na wsi (bo kurczaki uciekają, a Obce nawet tego nie robią). Nie polecam.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-22