Odebrane dzieciństwo. Psychologiczne problemy Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia
83-85452-68-0
emm

Autorka - specjalistka w dziedzinie terapii uzależnień - charakteryzuje krzywdy najczęściej doświadczane przez dzieci wychowywane w rodzinach alkoholowych oraz reakcje emocjonalne i schematy zachowań będące odpowiedzią na te doświadczenia.

źródło opisu: http://www.pedagogika.com.pl/product/1051.html

źródło okładki: http://www.pedagogika.com.pl/product/1051.html

Joanna | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Dla zainteresowanych tematyką DDA, oraz dla samych DDA króciutka, ale niezwykle pomocna pozycja. Autorka wyłuszcza najistotniejsze problemy, jakie pojawiają się u większości ludzi z syndromem. Pokazuje najczęstsze sposoby reagowania i daje bodziec do zrozumienia, że jest to efekt przeszłości, a nie fanaberia. Polecam, bo jest to jedna z podstawowych pozycji, które rozświetlają owe zagadnienia.

Onilom | 2013-11-20
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

O tych, którym odebrano, co najcenniejsze. O tych niewinnych i tych zagubionych. O tych bezradnych, którym zabrano, to, co najcenniejsze: dzieciństwo. O dzieciach alkoholików. Krótka, ale treściwa. Taka na pół godziny, a może zmienić wiele w spostrzeganiu niektórych rzeczy. Polecam tym bardziej, że Z. Sobolewska jest jednym z dwóch polskich prekursorów tematyki DDA w naszym kraju.

mtmspychosis | 2016-08-28
Nevalir | 2016-02-07