Powstanie Warszawskie dzień po dniu

978-83-7558-610-7
powstanie, warszawa,
albumy
Pistacia

Powstanie Warszawskie było jednym z największych zrywów niepodległościowych w Polsce. Miało trwać zaledwie kilka dni tymczasem Powstańcy przez ponad dwa miesiące toczyli heroiczną walkę z przeważającymi siłami niemieckiego okupanta. Zarówno żołnierze jak i ludność cywilna pokazali że walce o wolną Ojczyznę są w stanie poświęcić wszystko nawet własne życie. W nierównej walce poległo bądź zaginęło około 18 tysięcy Powstańców a 25 tysięcy zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej szacuje się na około 150 tysięcy. Dla wielu pokoleń Polaków powstańcza Warszawa stała się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość.

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2009

źródło okładki: poczytaj.pl