Tchnienie daru. Dziennik brata Christophe'a, mnicha z Tibhirine

Le souffle du don. Journal de frere Christophe, moine de Tibhirine
978-83-7033-635-6
religia
Snoopy

"Tchnienie daru" to dziennik Christophe’a Lebretona, trapisty. Zapiski prowadzone są aż do daty bezpośrednio poprzedzającej znane wydarzenia: W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku w najczarniejszych latach terroru w Algierii, w Górach Atlas (Tibhirine), porwano siedmiu mnichów – trapistów. Dwa miesiące później znaleziono ich ciała – świadectwo okrutnego mordu. Pięćdziesiąt sześć dni uwięzienia...

W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku w najczarniejszych latach terroru w Algierii, w Górach Atlas (Tibhirine), porwano siedmiu mnichów – trapistów. Dwa miesiące później znaleziono ich ciała – świadectwo okrutnego mordu. Pięćdziesiąt sześć dni uwięzienia a także moment ich śmierci okryte są tajemnicą.

"Czytelnik pochylając się nad tymi zapiskami, odkryje być może, że Tibhirine jest wszędzie tam, gdzie pojawia się niekłamana miłość, prawda i przebaczenie, że Tibhirine w nas jest, jeśli tylko odważymy się spotkać samych siebie i innych ludzi takimi, jakimi są, i pomóc sobie i innym stać się takimi, jakimi chce nas widzieć jedyny Bóg". (Michał Zioło OCSO)

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: merlin.pl