Wprowadzenie do hebrajskiej retoryki biblijnej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl Teologiczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Études de rhetorique biblique
83-7097-813-4
Myśl Teologiczna
religia
Anna

Książka jednego z najwybitniejszych znawców hebrajskiej retoryki biblijnej jest nowością na polskim rynku literatury egzegetycznej i teologicznej. Ukazuje teorię retoryki hebrajskiej, jej historię oraz liczne przykłady, mogące być materiałem do ćwiczeń egzegetycznych. Uczy metody egzegetycznej polegającej na czytaniu Biblii z uwzględnieniem zasad retoryki hebrajskiej, w miejsce często, a niesłusznie stosowanej retoryki greckiej.

źródło opisu: http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=5618

źródło okładki: http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=5618