Numer 73304-23-4153-6-96-8

2008-01-01
978-83-60915-17-2
komiks horror sensacja

Okładka książki Nowożeńcy Thomas Jane, Tab Murphy, Thomas Ott
Nowożeńcy Thomas Jane, Tab Mu...

Okładka książki Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Annie Di Donna, Apostolos Doxiadis, Alecos Papadatos, Christos Papadimitriou
Logikomiks. W ... Annie Di Donna, Apo...
Okładka książki Jestem legendą Elman Brown, Richard Matheson, Steve Niles
Jestem legendą Elman Brown, Richar...
Okładka książki Kiki z Montparnasse’u José-Louis Bocquet, Catel
Kiki z Montpar... José-Louis Bocquet,...

Nie znam się za bardzo na definicji komiksu i nie mogę stwierdzić czy powyższe dzieło do gatunku należy.

Najnowsza praca Otto to historia opowiedziana na kartach. Bez żadnych słów, tylko i wyłącznie za pomocą ciemnych, pesymistycznych szkiców.

Dotychczas miałem okazje zgłębić się w 5 "komiksów" i uważam że autor nie ma słabych rzeczy. Myślę też że na start można polecić powyższą pracę. Nie zajmie wam to długo a myślę że ktoś też doceni.

Niemy komiks opowiadający historię kata, który po egzekucji na skazańcu trafia na tajemniczą karteczkę z zapisanym numerem.
Zaczyna dostrzegać zapisane cyfry w otaczającej go rzeczywistości, a te odwzajemniają się i przynoszą mu szczęście. Do czasu.
Czyta się to szybko, rysunki specyficzne, ale mają swój niepodrabialny klimat, który świetnie pasuje do mrocznych, kryminalnych opowieści, w których lubuje się autor.
Jest sporo fajnych trików, jest ciekawie i tajemniczo.

Numer 73304-23-4153-6-96-8 narysowany przez Thomasa Otta, to kolejny z niezwykłych komiksów, które odkryłam w 2019 roku.

Numer nie ma dialogów i jest narysowany w charakterystyczny sposób – w czerni i bieli i szkicem. Komiks zawiera historię pewnego człowieka i jego obsesji, która doprowadza go do pewnych decyzji i ostatecznych czynów.

Nie da się jednoznacznie opisać fabuły bez spoilowania. Mogę jednak napisać, że tę opowieść można rozumieć na kilka sposobów. Pierwszy jest nieco nadnaturalny i nawiązuje do toposu klątw i ich przekazywania. Drugi, można wytłumaczyć zwykłym szaleństwem i wizjami z głowy głównego bohatera.

Minimalizm

Niezależnie od wybranej wersji komiks jest interesujący. Jest maksymalnie minimalistyczny. Pokazuje, że da się zmieścić ogromną historię, wraz z różnymi emocjami, jakie ona ze sobą niesie, bez żadnych słów i do tego tylko na 140 stronach. To tylko kilkaset osobnych rysunków, a ile treści!

Nie da się jednoznacznie opisać...

Ott kolejnym razem ukazał swój niezwykły talent

Ott kolejnym razem ukazał swój niezwykły talent

Moja najszybciej przeczytana książka :)

Moja najszybciej przeczytana książka :)

Trudno jest ocenić niemy komiks.

Trudno jest ocenić niemy komiks.

Krótki, przewrotny, inteligentny komiks bez "dymków". Trochę zabawnie, a trochę strasznie, w każdym razie doskonała rozrywka i bardzo ciekawe obrazki, zrobione metodą wydrapywania na czarnej planszy.

• Komiksy
  • Komiks