Prawem kaduka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0478-7
historyczna
Marek

Książka jest pierwszą z trzech części trylogii historycznej. Akcja powieści dzieje się w XVII-wiecznej Polsce za czasów panowania Zygmunta III Wazy. Oprócz ciekawej akcji powieści przedstawione są również sprawy publiczne i polityczne społeczeństwa, a także wątki miłosne wśród bohaterów książki, ale także na dworze królewskim.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Jolinar_5 | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Książka opowiada o młodym szlachcicu, który przyjechał do Warszawy, aby otrzymać spadek po zmarłym wuju. Jednak na jego drodze staje kuzyn, który poprzez liczne intrygi chce zatrzymać pieniądze dla siebie.
Bardzo wciągająca.

lechwzywa | 2012-12-27

Z każdą następną stroną coraz bardziej wciągająca. Ciekawe zwroty akcji, samo rozwiązanie dosłownie na ostatnich stronach. Zachęca do sięgnięcia również po następne części trylogii.

Marta | 2016-05-08
Przeczytana: 23 lipca 2005