Tabliczka sumienia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gościa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej „Gość Niedzielny”
felieton, Gość Niedzielny
religia
Marta

Książka ta zawiera felietony Franciszka Kucharczaka, które od stycznia 2005 roku ukazują się co tydzień w "Gościu Niedzielnym". Autor odnosi się w nich najczęściej do bieżących wydarzeń z życia politycznego i społecznego, rozprawiając się z dostrzeżonymi w nich przejawami antychrześcijańskiego, politycznie, ale także dewocyjnie poprawnego myślenia. Dostaje się zwłaszcza "katolikom-ale", duchowym "gogusiom", wojującym feministkom, lobby homoseksualnemu, aborcyjnemu i eutanazyjnemu. Choć felietony są pisane na przestrzeni kilku ostatnich lat, nie tracą na aktualności ze względu na zawarte w nich ponadczasowe wnioski. Autor nazywa swoją strategię "teologią stosowaną", bo jest to próba przekazania czytelnikom umotywowanej wiedzy o nauce Kościoła językiem przystępnym i zrozumiałym nie tylko dla teologów.

źródło opisu: Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej w Katowicach, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

MonikaOrłowska | 2013-12-13
Przeczytana: sierpień 2013

Od felietonów Kucharczaka zaczynam zwykle lekturę "Gościa Niedzielnego". Łyknięcie naraz całego zbioru może mieć konsekwencje podobne do tych po spożyciu całej tabliczki czekolady. I nie chodzi mi o przesłodzenie, o nie! Autor bynajmniej nam nie słodzi. Raczej doznajemy pobudzenia. Oto mamy prawdziwego mężczyznę, który mówi zdecydowanym tonem - tak to tak, a nie to nie. Jeżeli przy okazji jest politycznie niepoprawny i w ogóle niedzisiejszy, to... tym gorzej dla politycznej poprawności i naszego ogólnego dzisiaj.

HaniaRudzik | 2014-10-18
Przeczytana: grudzień 2008

Nie wyobrażam sobie nie dać najwyższej noty jednemu z moich ulubionych felietonistów!! Książka wspaniała. Kucharczak zawsze celnie! Zmusza do myślenia i budzi z letargu. Do tego ma świetne lekkie pióro! Bardzo kreatywne, intrygujące teksty. Polecić można właściwie każdemu.

Okularnica | 2011-09-01

Ironia i uszczypliwość w najczystszym wydaniu.
Te felietony zmuszają do refleksji.

Ewelina | 2013-08-06
jerzu | 2013-07-14