Narodowe Muzeum Archeologiczne. Ateny

Seria: Wielkie Muzea
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
sztuka
kamk

Historia Narodowego Muzeum Archeologicznego łączy się z dziejami powstania niepodległego państwa greckiego i z oszałamiającymi odkryciami archeologicznymi, które ukazały światu nieznane dotąd aspekty kultury greckiej. W 1829 roku Grecja została niepodległym państwem, a władze, pragnąc umocnić odzyskaną tożsamość polityczną i kulturalną, postanowiły założyć muzeum centralne, które utworzono w Eginie.

Cat | 2015-05-28
marek | 2012-10-10