Żelazny Książe

Wydawnictwo: Czytelnik
historia
Witold Lisek

Zwycięzca spod Waterloo urodził się jako Artur Wesley (nazwisku przywrócono później dawniejszą fomę: Wellesley), w tym samym co Napoleon roku1769, jako trzeci syn w zubożałej rodzinie arystokratycznej. Kolejne tytuły wicehrabiego, hrabiego, markiza, a wreście księcia Wellngtona przyniosła mu kampania na Półwyspie Pirenejskim. Osiągnął szczyty hierarchii wojskowej: był marszałkiem brytyjskim, portugalskim, hiszpańskim, holederskim pruskim, rosyjskim i austriackim. Mianem "Żelaznego Księcia"obdarzyli go wdzięczni rodacy ten tytuł cenił podobno nad inne

Sztukmistrz | 2016-03-14
książek: 1903