Księga zapachów

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-609-9
Kraków, historia
dytko

Świat nie tylko wygląda inaczej niż przed laty. Inaczej także pachnie. "Księga zapachów" pozwala powspominać to, co minęło. Co więcej, korzystając z podanych tu receptur można wyczarować i delektować się na nowo aromatem i smakiem: zupy chlebowej, czekoladowej pianki, pączków wiedeńskich, domowych powideł, sera z pigwy, kury z agrestem i wielu innych staropolskich smakołyków

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=56916

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=56916

nellanna | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Cudowna, pewna uroku wyprawa w czasy naszych dziadków i pradziadków, głównie z Krakowa i okolic. Nie tylko zapachy ale wspominanie rynsztunku dawnego ucznia i żaka, wspominki niegdysiejszych świątecznych rytuałów i miejsc, które już odeszły bezpowrotnie. Żyją tylko w nielicznych wspomnieniach. Chwała autorowi za ocalenie od zapomnienia.

Zawsze chciałam czytać i pisać o zapachach, bo zmysł węchu mówi mi bardzo wiele o świecie.

Książka zapowiadała się dobrze, zapach był punktem wyjścia do snucia opowieści o dawnych zwyczajach, potrawach, codziennych domowych obowiązkach i ciekawych miejscach w Krakowie.

Niestety później autor odszedł od tematyki zapachu do jakichś swoich czy czyichś wspomnień związanych z tym, kto siedział w jakiejś knajpie na Salwatorze, w nieokreślonej dekadzie. Niestety nie znam tych P.T. panów, mimo że jest to dzielnica mi dość bliska, tak że książkę wywalam do antykwariatu z uzasadnieniem: śmiertelne nudziarstwo i kolejna ładnie wyglądająca publikacja o byle czym, co się P.T. autorowi nawinęło.

Tomasz | 2012-08-03

Piekna, urokliwa ksiazka... siegam po nia wielokrotnie i nie znudzila mi sie. polecam!

erik | 2016-04-21
klamka | 2014-12-03