Światopogląd różokrzyżowców

83-85639-01-2
różokrzyżowcy, Heindel
filozofia i etyka
Ania

W książce tej zawarta jest filozofia znana jako Nauka Mądrości Zachodu, która przedstawia głębokie prawdy zawarte w Misteriach Chrześcijańskich. Jest to elementarna rozprawa o ewolucji człowieka w przeszłości, jego obecnej budowie wewnętrznej i osiągnięciu pełnego rozwoju w przyszłości. Odpowiada na pytania rozumu, który żąda wyjaśnień tajemnic bytu, przez to, że rozwiązuje wszystkie pozorne sprzeczności między nauką i Biblią tj. sprzeczności wiedzy i wiary. Szkoła Mądrości Zachodu działa w zgodzie z Kościołem, a nie przeciw niemu.
Biblioteka Różokrzyżowców

Wiedza duchowa przekazana przez Braci Zakonu Różokrzyżowców pomoże ludziom szukającym a jeszcze niepewnym, budować życie, które we wszystkich fazach przeniknięte będzie przeobrażającą mocą Chrystusa. Wiedza ta pozwoli poznać harmonię i porządek kosmicznych praw życia, których lekceważenie powoduje cierpienia i nieszczęścia duszy i ciała.
Max Heindel napisał tę książkę z jej najbardziej dalekosiężną i logiczną nauką dotyczącą misterium Świata, pod bezpośrednim kierownictwem jednego ze starszych Braci Zakonu Różokrzyżowców. Nauki opisane w tej książce stanowią syntezę religii, filozofii i nauki w ścisłym powiązaniu z misteriami i prawdami życia od najdawniejszych czasów do chwili obecnej. Zawiera tajemny klucz do ubiegłej ewolucji, stanu obecnego i przyszłego rozwoju ludzi i świata.
Studiowanie filozofii Różokrzyżowców jest przeznaczone dla tych, którzy są wystarczająco silni, aby samodzielnie myśleć i dla tych, którzy chcą osiągnąć prawdziwe poznanie wiedzy tajemnej.
Polska Wspólnota Różokrzyżowców

źródło opisu: Książka Światopogląd Różokrzyżowców - Max ...(?)

Masta_M | 2013-09-02
DurgaRE | 2011-05-01