Sekrety Samurajów. Studium o japońskich sztukach walki

Secrets of the samurai
83-906693-1-5
Japonia, Samuraje, sztuki walki
Marcin

Blisko czterysta stron wypełnionych po brzegi informacjami na temat japońskich sztuk walki i ponad tysiąc doskonałych ilustracji Oscara Rattiego to najkrótsza charakterystyka tej jedynej w swoim rodzaju książki. Sekrety samurajów są kopalnią wiedzy dla każdej osoby zainteresowanej sztukami walki, uzbrojeniem i wojskowymi tradycjami Japonii. Znalazła się tu zarówno analiza problemów...

Sekrety samurajów są kopalnią wiedzy dla każdej osoby zainteresowanej sztukami walki, uzbrojeniem i wojskowymi tradycjami Japonii. Znalazła się tu zarówno analiza problemów technicznych związanych ze sztukami walki jakie zrodziły się na Wyspach Japońskich, jak również ich tło historyczne i kulturowe. Zupełnie wyjątkowe w literaturze poświęconej sztukom walki są rozdziały dotyczące wewnętrznych aspektów budo.

miete | 2014-09-17
Kacu | 2014-03-16