zewnętrzne źródła finansowania działalności inwestycyjnej jednostek samorządu terytorialnego

Wydawnictwo: Difin
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788372519955
biznes, finanse

W książce przeprowadzono kompleksową analizę źródeł i procedur pozyskiwania przez jednostki samorządu terytorialnego środków obcych na anansowanie inwestycji. Przedstawiono zakres i zasady działalności inwestycyjnej gmin, powiatów i województw w kontekście m.in. ich zdolności kredytowej oraz metodologii ocen stosowanych przez banki komercyjne. Skoncentrowano się na charakterystyce poszczególnych modeli pozyskiwania środków na inwestycje: współanansowania przez kapitał prywatny (partnerstwo publiczno-prywatne, project anance) oraz zwrotnych źródeł anansowania (pożyczki, kredyty preferencyjne i komercyjne, obligacje komunalne). Omówiono także bezzwrotne źródła anansowania. W zakończeniu dokonano analizy determinant wyboru źródła anansowania inwestycji przez jednostki samorządowe.

rina92 | 2014-06-03
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Bardzo ciekawe podejście do tematu inwestycji samorządowych i źródeł ich finansowania. Dużo konkretów, cenne spostrzeżenia. Polecam.

ZuzannaPelc | 2016-04-09
kasia123 | 2011-01-06