Perswazja i wywieranie wpływu w zarządzaniu. Przewodnik

Tłumaczenie: Karolina Chodzińska
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Guide to Managerial Persuasion and Influence
biznes, finanse

Podejmowanie decyzji i wydawanie poleceń, do których trzeba przekonać swoich przełożonych, podwładnych, współpracowników i klientów, to jedne z podstawowych zadań współczesnego menedżera. Starając się wywierać wpływ na ludzi w procesie zarządzania, musi on jednak pamiętać, że ten rodzaj przekonywania zasadniczo się różni od perswazji charakterystycznej dla reklamy czy sprzedaży. Chcąc...

Chcąc umiejętnie i skutecznie przeprowadzać rozmowy mające na celu perswazję, trzeba:

* wziąć pod uwagę rodzaj odbiorcy i znać sposoby jego motywowania,
* poznać kulturę organizacyjną,
* określić strukturę organizacji i własną w niej pozycję,
* zbudować swoją wiarygodność,
* opanować sztukę argumentacji i logicznego konstruowania wypowiedzi.

W niniejszym przewodniku autorka omawia sposoby przekonywania ludzi z uwzględnieniem wpływu, jaki na perswazję wywierają kontekst rozmowy, sytuacja i inne czynniki związane z otoczeniem. Pokazuje, jak rozwijać i podtrzymywać swoje wpływy w relacjach zawodowych. Udowadnia, że podstawą sukcesu jest stałe budowanie relacji z ludźmi.

magda_904 | 2016-09-06
Chaoticreader | 2016-04-10