Źródło na pustyni miast

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Fraternités Monastiques de Jérusalem : livre de vie
83-8504-014-5
religia

"Księga życia Jeruzalem” napisana przez o. Pierre-Marie Delfieux po to, by przewodziła drodze braci i sióstr jerozolimskich, jest czymś więcej niż regułą monastyczną; jest przewodnikiem duchowym skierowanym do wszystkich tych, którzy będąc wrażliwymi na miejski i powszechny wymiar każdego chrześcijańskiego powołania, starają się żyć „w sercu miast w sercu Boga”. Sprowadzając do źródeł...

Sprowadzając do źródeł pierwszych jerozolimskich wspólnot chrześcijańskich, strony te przypominają wszystkim jak i dlaczego kochać, modlić się, pracować, przyjmować, trwać w ciszy. Jak i dlaczego być czystym, ubogim, posłusznym, pokornym i radosnym w sercu świata i Kościoła, żyjąc rytmem miasta. Program życia, który przypomina już samo imię Jeruzalem, miasta danego ludziom przez Boga i zbudowanego przez ludzi dla Boga.

źródło opisu: nota wydawcy

ssarnecki | 2013-11-16