Podręcznik stanowi zarys obowiązującego prawa. Składa się z trzech części tworzących całość wykładu: podstawy wiedzy o prawie, elementy prawa Rzeczypospolitej Polskiej, podstawy wiedzy o prawie Unii Europejskiej. Autorzy w sposób zwięzły i klarowny omawiają najważniejsze zagadnienia dotyczące różnych dziedzin prawa. Przy wyborze zagadnień kierowali się kryterium przydatności wiedzy w przyszłej pracy zawodowej studiujących. Ten wzgląd zdecydował o konieczności omówienia: najważniejszych rozwiązań prawa konstytucyjnego, prawa administracyjnego, prawa finansowego, prawa cywilnego i prawa pracy. Autorzy wyłożyli także podstawy wiedzy o prawie Unii Europejskiej, przybliżając Czytelnikowi jej system instytucjonalny i porządek prawny. Podręcznik jest przydatny dla studentów szkół ekonomicznych, biznesu, administracji i zarządzania, marketingu, dla kierunków socjologii, dziennikarstwa, politologii itp., a także dla tych wszystkich, którzy chcą wzbogacić swą ogólną wiedzę o podstawy prawa. Autorami tego znakomitego, docenionego przez studentów i sprawdzonego na rynku, podręcznika są aktualni i byli profesorowie Katedry Państwa i Prawa AlmaMer Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie: dr hab. Stefan Korycki, prof. dr hab. Jerzy Kuciński (kierownik Katedry), dr zenon Trzciński, dr hab. Jerzy zaborowski (także profesor na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego). Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

asiunia1312 | 2017-07-15
Mary Lipinska | 2017-05-02