Biała góra

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
alpinizm, wspinaczka, Himalaje
Honorka22

Opowiadanie o zdobyciu Dhaulagiri przez wyprawę szwajcarską w roku 1960.

źródło opisu: Iskry

źródło okładki: Własne

ArtZ72 | 2016-10-28
Przeczytana: 1992 rok

Jedna z tych książek o tematyce górskiej, które poruszają wyobraźnię i na długo zapadają w pamięci. W mojej opinii świetnie się uzupełnia z "Dhaulagiri zdobyty" autorstwa Jerzego Hajdukiewicza.

Iwona | 2015-02-19

Kiedy czyta się dużo literatury górskiej, łatwo o znużenie. Większość wspinaczy nie potrafi przelać na papier emocji towarzyszących eksploracji gór wysokich, ich opowieści są bezbarwne, przypominają bardziej sprawozdania niż zajmujące relacje. Żadnej z tych wad nie odnajdziemy w pisarstwie Skoczylasa. Jego Biała Góra to kawał dobrej literatury, kipiącej od celnych obserwacji i znakomicie oddanych nastrojów, skrzącej się humorem i dowcipem, ze świetnie zarysowanymi postaciami. To pisanie obrazowe, sugestywne, bardzo wciągające, w którym odnajdziemy niezwykły klimat – połączenie piękna Himalajów z trudem górskiego życia i niezwykłymi ludźmi uczestniczącymi w wyprawie.

więcej: http://gory-lektury.blogspot.com/2015/02/w-gorach-najatwiej-jest-isc-w-gore.html

Anna | 2016-12-01
Na półkach: Góra 1, Posiadam, Przeczytane