Tam gdzie góry sięgają nieba

Okładka książki Tam gdzie góry sięgają nieba
Adam Skoczylas Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Nasza Księgarnia
1966-01-01
1966-01-01
Himalaje Nepal Nepalczycy góry podróże literatura podróżnicza

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

„Tam, gdzie góry sięgają nieba” to opowieść spod samych Himalajów. Opowieść przede wszystkim o ludziach, rdzennych mieszkańcach, tragarzach i ich rodzinach, o przyjaźni i życzliwości, a także o problemach, z którymi borykają się oni sami i wspinacze organizujący wyprawy w góry wysokie. Każda opowieść ma swój sens, wartość i przesłanie. Skąd wzięła się nazwa stolicy Kathmandu? Kim są ci prawdziwi szerpowie? Barwne historie spod stóp himalajskich szczytów, kiedy większość wspinaczy skupiała się na zdobywaniu najwyższych szczytów i ich celem były góry. A byli też i tacy, których równie mocno fascynowali ludzie, ich tradycje, kultura, wyznania i codzienne, bardzo trudne życie. Jeśli kogoś interesuje co szumiało w himalajskich dolinach parędziesiąt lat temu, jakie legendy opowiadano i jak wyglądało życie pod największymi górami świata, znajdziecie w tej książce każdą odpowiedź. Skoczylas w ciekawy sposób pisze o własnych doświadczeniach z podróży i wypraw, obserwacjach i spotkaniach z ludźmi spod wielkich gór.

Na półkach: , , , ,

To książka nie tylko o Himalajach, ale i o ludziach żyjących w ich cieniu. Pasjonująca i przede wszystkim głęboko ludzka opowieść, napisana przez kogoś, kto oprócz swej pasji - wspinaczki wysokogórskiej - zadał sobie trud, by poznać mieszkańców Nepalu i ich niełatwe życie. Mimo upływu czasu - warto przeczytać.

Dodaj cytat z książki Tam gdzie góry sięgają nieba