Tam gdzie góry sięgają nieba

Adam Skoczylas Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura podróżnicza
Nasza Księgarnia
Himalaje Nepal Nepalczycy góry podróże literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Himalaje Nepal Nepalczycy góry podróże literatura podróżnicza

„Tam, gdzie góry sięgają nieba” to opowieść spod samych Himalajów. Opowieść przede wszystkim o ludziach, rdzennych mieszkańcach, tragarzach i ich rodzinach, o przyjaźni i życzliwości, a także o problemach, z którymi borykają się oni sami i wspinacze organizujący wyprawy w góry wysokie. Każda opowieść ma swój sens, wartość i przesłanie. Skąd wzięła się nazwa stolicy...

Na półkach: , , , ,

To książka nie tylko o Himalajach, ale i o ludziach żyjących w ich cieniu. Pasjonująca i przede wszystkim głęboko ludzka opowieść, napisana przez kogoś, kto oprócz swej pasji - wspinaczki wysokogórskiej - zadał sobie trud, by poznać mieszkańców Nepalu i ich niełatwe życie. Mimo upływu czasu - warto przeczytać.

• Góry
  • Autorzy polscy
  • Azja Południowa
  • Sport, alpinizm, trekking, żeglarstwo i turystyka

Dodaj cytat z książki Tam gdzie góry sięgają nieba