Finanse Unii Europejskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Szerokie ujęcie problematyki finansów Unii Europejskiej, zasady i praktyka funkcjonowania budżetu ogólnego, będącego podstawowym elementem systemu finansowego Unii, koordynacja polityki budżetowej, której zasady rzutują na sytuację finansów publicznych w krajach członkowskich, rzedstawienie pozabudżetowych źródeł finansowania, ukazanie stanu i perspektyw harmonizacji podatków, znaczenie rozszerzenia Unii o nowe kraje członkowskie dla przyszłości finansów UE.

Apfelbaum | 2015-09-28
Bartek Baran | 2015-02-02