zjawisko uchylania się od podatków dochodowych i metody jego ograniczania

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Publikacja ma na celu udowodnienie tezy, że zjawisko uchylania się od podatków dochodowych będące rezultatem wieloetapowego procesu decyzyjnego, może być ograniczane głównie dzięki oddziaływaniu na czynniki wpływające na opłacalność uchylania się od opodatkowania, a w szczególności poprzez wykorzystanie metod statystycznych przy typowaniu podatników do kontroli. Podstawowe zagadnienia omówione w publikacji to: identyfikacja i charakterystyka poszczególnych etapów procesu decyzyjnego prowadzącego do uchylania się od opodatkowania, identyfikacja i charakterystyka czynników wpływających na ekonomiczną opłacalność uchylania się od podatków dochodowych, ustalenie reguł kontroli podatkowych, przy których uchylanie się od podatków dochodowych mogłoby być uznane za nieopłacalne, określenie warunków skuteczności reguł kontroli podatkowych, adaptacja analizy dyskryminacyjnej do typowania podatników do kontroli w warunkach Polski. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,