Magia Harry'ego Pottera. Kreowanie globalnej marki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Great Brand Stories. Wizard! Harry Potter's Brand Magic
978-83-01-15621-3
biznes, finanse

Książka pomocnicza do przedmiotu Zarządzanie marką oraz innych przedmiotów związanych z marketingiem, zawierająca opis i analizę procesu kreowania marki, na przykładzie Harry'ego Pottera, która odniosła niekwestionowany, magiczny sukces na świecie. Jest to ciekawie, z humorem, a jednocześnie profesjonalnie opracowane studium przypadku, które stanowi znakomity materiał dydaktyczny dla studentów marketingu. Autor, ukazując drogę dojścia do sukcesu marki Harry Potter, umiejętnie odkrywa kolejne, coraz bardziej wyrafinowane warstwy działań marketingowych, które przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu. Przedstawia również analizę porównawczą z innymi globalnymi markami. Książka stanowi doskonały podręcznik nowoczesnego pozycjonowania marki nie tylko na rynku, ale przede wszystkim w świadomości nabywców, przy użyciu niestandardowych form komunikacji marketingowej.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/magia-harryego-pottera-kreowanie/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/magia-harryego-pottera-kreowanie/

Janelle | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Gdybym zdecydowała się na zakup tej książki, pewnie żałowałabym wydanych pieniędzy. Miałam nadzieję na dowiedzenie się czegoś na temat marki jaką jest Harry Potter, ale informacji stricte marketingowych było tam jak na lekarstwo. Lwią część publikacji stanowiły osobiste przemyślenia autora, liczne przykłady potwierdzające fenomen marki oraz "zabawne" anegdotki z życia pana Browna. Podobnie jak przedmówca sądzę, że niewiele z tego wynika. Autor zbytnio skupia się na daniu przysłowiowego "pstryczka w nos" oponentom Harry'ego Pottera, kosztem merytorycznej części, która zgubiła się gdzieś po drodze.
Wychywyciłam także błąd w tłumaczeniu. Dursleyowie stali się "przyrodnimi rodzicami" Harry'ego, a Dudley jego przyrodnim bratem.
Ta książka to przyjemna lektura do poczytania w wolnym czasie, a która nie wymaga od czytelnika dużego wysiłku. Gdzie można także znaleźć kilka naprawdę ciekawych perełek. Choćby porównywanie niektórych marek do tęczy.

Ramon | 2011-06-21
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Strata czasu i pieniędzy. Warte uwagi jest jakieś 5 akapitów. Reszta, ponad 150 stron, to bełkot grafomana o niczym. Dosłownie nic z tej książki nie wynika. Wydawnictwo Naukowe PWN ośmiesza się publikując takie buble.

myfffka | 2016-10-30

Mało rzeczowa, jak na wykładowce marketingu spodziewałam się czegoś sensownego a to niestety książka fana o Potterze.

impossivel | 2016-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2o14
kate | 2014-02-15
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 7

Udostępniamy ostatni, siódmy rozdział Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO zatytułowany Jak znaleźć wydawcę? O cenie sławy opowiada Małgorzata Halber, a Magdalena Dębowska przestrzega o tym, żeby uważnie czytać umowy z wydawcą.