Metaforyka w tekstach rocka gotyckiego i muzyki okołogotyckiej

Wydawnictwo: Na Rzekach Art
5 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-924348-0-3
gotyk. muzyka,
Specynka

Autorka, badając leksykę i metaforykę języka tekstów "mrocznej" muzyki, przybliża sposób myślenia i wrażliwość charakterystyczną dla subkultury gotów w Polsce. Analizując twórczość z kręgu rocka gotyckiego i muzyki, określanej przez nią jako "okołogotycka", Majdańska rzuca światło na całą subkulturę, tu widzianą przez pryzmat studiów językoznawczych. Książka polecana zwłaszcza tym, którzy dotąd nie słyszeli o gotach i ich własnym świecie. Dużą część stanowi materiał z - często już nieistniejących - stron internetowych. Jako pierwsza tego typu monografia na polskim rynku, praca może stanowić wstęp do dalszych badań nad subkulturą gotycką w kraju.

Mateusz | 2014-11-19
Mary | 2014-07-03