Pogotowie psychologiczne

Wydawnictwo: Czarna Owca
psychologia
okruszek

Jeśli nie wiesz o co MU chodzi, nie umiesz powiedzieć swojej matce NIE i wszystko cię denerwuje, Pogotowie psychologiczne pomoże ci opanować trudną sytuację i wyjść z niej zwycięsko. Dorota Krzywicka, psycholog i ekspertka znana m.in. z programu "Rozmowy w toku" pomaga znaleźć lekarstwo na codzienne życiowe zmagania, uczucia i stany emocjonalne. W przystępny sposób wskazuje ich źródło oraz podpowiada, jak radzić sobie z problemami. Wyjaśnia, w jaki sposób skutecznie rozwiązywać konflikty za pomocą odpowiednich komunikatów i słów kluczy. Nie ma jednego przepisu na życie, ale jest Dorota Krzywicka. Psycholog z wyjątkową intuicją i ogromnym doświadczeniem. Dlatego tak błyskawicznie pochłania się rady zawarte w tej książce. Wyglądają na najprostsze pod słońcem, a jednak spróbujcie wcielić je w życie. Dopiero tu zaczyna się prawdziwa przygoda pracy nad sobą! Dotarłam do ostatniej porady i byłam przekonana, że powinna być następna, bo przecież musi być jeszcze jakaś sytuacja, do której autorka mogłaby się odnieść. No tak, ale w ten sposób ta książka naturalnie nie miałaby końca. Ale może za to będzie ciąg dalszy...? Ewa Drzyzga, dziennikarka, "Rozmowy w toku" TVN

Judyta | 2015-03-30
Przeczytana: 29 marca 2015

To książka, którą mogłabym przeczytać jednym tchem, ale nie chciałam. Za dużo w niej mądrości, która mogłaby umknąć podczas czytania na raz. Dlatego dawkowałam sobie przyjemność, kilka stron dziennie.
Z pozoru wydaje się, że rady Doroty Krzywickiej nie są niczym odkrywczym i są banalne. Dopóki nie spróbuje się ich zastosować w życiu codziennym. Wtedy pojawiają się schody i myśl, że autorka to jednak mądra kobieta.
Oczywiście nie można patrzeć na każdą poradę jako uniwersalną, bo są one ogólne i nie sprawdzą się u każdego. Raczej należy je traktować jako drogowskazy, które pokazują kierunek w jakim należy iść. Pomogą zmienić nasze zachowanie w różnych sytuacjach.
Czytając ostatnią stronę było mi żal, ze to już koniec. Chciałabym jeszcze i jeszcze. A z drugiej strony takich porad mogłoby być miliony, także pozostaje mieć nadzieję, że może kiedyś powstanie druga część.

sharifa | 2015-06-20

Całkiem niezła, jeśli ktoś szuka konkretów. Napisana w formie pytań i odpowiedzi. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

FizzyGirl | 2011-07-01
Przeczytana: październik 2010

Jak dla mnie książka trafia w sedno. Jest pytanie- jest odpowiedz. Książka konkretna. Ale tego szukałam, wielowątkowa i sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pewne odpowiedzi wyraźnie podkreślałam :)

ŻuŻu | 2014-12-12
Przeczytana: 2013 rok