Hacking. Sztuka penetracji. Wydanie II

Wydawnictwo: Helion
Hacking: The Art of Exploitation, 2nd Edition
978-83-246-1802-6
Adam

Jon Erickson w książce Hacking. Sztuka penetracji. Wydanie II omawia te zagadnienia ze świata informatyki, które nie mogą być obce hakerowi. Dzięki tej książce poznasz m.in. podstawy języka C oraz dowiesz się, jak wykorzystać jego słabości oraz potknięcia programistów piszących w tym języku. Zapoznasz się z podstawami funkcjonowania sieci i zdobędziesz wiedzę o modelu OSI, a także nauczysz się podsłuchiwać transmitowane w sieci dane, skanować porty i łamać hasła.

Kamil | 2014-04-27
Przeczytana: 10 września 2013

Wymaga wcześniejszej wiedzy informatycznej z zakresu networkingu i programowania. Trudno się dziwić. Nie wsiada się do samochodu wyścigowego nie mogąc dosięgnąć do pedałów. Autor tłumaczy świetnie. Pozycja (znów podtekst tak jak w tytule :D) wiele wyjaśnia i inspiruje do dalszego poznawania nerdowskiej dziedziny życia :P

Tomek | 2011-07-21
Przeczytana: lipiec 2011

Świetna książka, miejscami dość trudna, ale po dokładniejszym zagłębieniu się w treść, okazuje się, że autor tłumaczy dokładnie tyle, ile potrzeba, aby zrozumieć.

slovic | 2013-01-15
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Nie podobało mi się. Nigdy nie skończyłem.

fhrh | 2014-11-10
Kamil Kokot | 2014-01-23