MSR 18. Przychody

Wydawnictwo: Difin
9788372519702
biznes, finanse

Celem publikacji jest określenie podejścia księgowego do przychodów osiąganych z określonych form transakcji i zdarzeń. Dla księgowania przychodów ważny jest moment ich ujęcia. Przychody ujmuje się wówczas, gdy jest prawdopodobne, że w przyszłości jednostka uzyska korzyści ekonomiczne, które można wycenić w wiarygodny sposób. Standard podaje praktyczne wskazówki dotyczące stosowania tych kryteriów. MSR 18 ma na celu wyjaśnienie większości problemów, które mogą się pojawić w praktyce ujawniania i ujmowania przychodów. Jednocześnie powinien zapobiegać fałszowaniu przychodów przez firmy, które dla pozyskania chętnych do zakupu akcji wykazują ciągły wzrost przychodów. Od wzrostu przychodów wynagradzani są również menedżerowie firm (opcje na akcje). Mniejsze firmy mogą fałszować przychody dla uzyskania kredytów lub nowych udziałowców.

Majkel | 2011-04-17
Przeczytana: 2011 rok