Boża Pieczęć. Cuda.

Miracoli
83-7502-002-8
religia
kasia2409

Ta książka jest wyzwaniem. Dla sceptyków, oczywiście. Ale może również dla niektórych wierzących. Sceptycy zostali wyzwani na ich własnym terenie: racjonalności, badania skrupulatnego i obiektywnego; zostali postawieni wobec faktów" Cuda wywołują z jednej strony nieufność, z drugiej - pogoń za sensacją. Są rzeczywistością trudno uchwytną, czy zatem orzekanie o nich nie grozi naginaniem...

Cuda wywołują z jednej strony nieufność, z drugiej - pogoń za sensacją. Są rzeczywistością trudno uchwytną, czy zatem orzekanie o nich nie grozi naginaniem faktów? Dlaczego Kościół od tylu wieków prosi o cuda za przyczyną kandydatów na ołtarze, aby móc ich ogłosić świętymi? Na te pytania można znaleźć odpowiedź w książce, którą trzymają Państwo w ręce. Odpowiada na nie we Wprowadzeniu kard. Jose Saraiva Martins, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, natomiast dalsze strony zawierają ?materiał dowodowy": opis 15 (starannie wybranych spośród 400) szczególnie ewidentnych przypadków Bożych interwencji, wobec których nauka pozostaje bezradna. Zostały one wnikliwie opisane przez włoskiego dziennikarza, Saverio Gaetę, i opatrzone dokumentacją fotograficzną. Fascynująca lektura dla wierzących i dla sceptyków.