Wielki Chrzest Ziemi

Wydawnictwo: Algraf
eutanazja
ania_och

Cztery miesiące w klinice - czas oczekiwania, przemyśleń, podsumowań, refleksji. Paweł Krynicki - postać wprawdzie fikcyjna, jednakże osadzona w realiach współczesnego świata - urodzony na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku czeka na wyznaczoną eutanazję. Dla głębszej perspektywy czas akcji wybiega kilkanaście lat w przyszłość, stanowiąc przestrzeń dla fikcji, którą łatwo można ukształtować jako dość prawdopodobną.

Książka "Wielki Chrzest Ziemi" jest powieścią o przemijaniu życia i oczekiwaniu na ostateczny termin. W ryzach ustalonego porządku dnia i obowiązujących procedur kilkanaście tygodni to dość czasu na przewartościowanie życia, zmiany priorytetów i głębszego spojrzenia na świat i ludzi w przekroju kilku pokoleń - tych minionych i przyszłych.

źródło opisu: Opis Autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie