Aspiracje życiowe młodzieży pogranicza

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-485-3

Obszar zainteresowań badawczych Autora obejmuje pogranicze Polski, a dokładniej, młodzież owo pogranicze zamieszkującą. Z analiz wynika, że badana młodzież ma pewien potencjał, który należy wykorzystać do rozwoju lokalnej społeczności. O potencjale tym świadczy wysoki poziom aspiracji życiowych oraz zawodowych. Niestety, region nie jest przygotowany na przyjęcie nowej, wykształconej siły zawodowej i niemal połowa młodzieży zamierza opuścić swoje rodzinne strony w poszukiwaniu pracy. Autor dużo miejsca w publikacji poświęca wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych przez młodzież pogranicza.
Książka będzie cenna dla socjologa – wprawionego badacza, bowiem zawartość merytoryczna rozprawy powinna zadośćuczynić ciekawości naukowców, ale także dla studenta – początkującego badacza, który na przykładzie konkretnego zagadnienia, zresztą bliskiego zainteresowaniom młodych, może dokładnie prześledzić, jak dochodzi się w socjologii do konkretnych wniosków. Dla studentów socjologii będzie to cenna pomoc, którą będą mogli wykorzystać przy pisaniu prac licencjackich.

Iwona | 2011-09-15