Podręcznik przetrwania dla Sił Specjalnych

The Sas and Elite Forces Military Survival Handbook
978-83-11-11734-1
przygodowa
chudy2k11

Umiejętności przetrwania są podstawą szkolenia jednostek elitarnych. Bezcelowym byłoby przetrwać starcie z nieprzyjacielem, żeby zginąć w wyniku trudnych warunków klimatycznych. Żołnierze sił specjalnych na całym świecie przechodzą szkolenie z zakresu podstawowych zasad przetrwania, poczynając od nastawienia psychicznego, a kończąc na sposobach rozpalania ognia i budowy schronienia. Książka...

Książka wprowadza w tajniki postępowania, zapoznaje z technikami i regułami przetrwania. Każdy z nas któregoś dnia, zupełnie niespodziewanie może znaleźć się w sytuacji, w której ich znajomość i umiejętność wprowadzenia w życie mogą zadecydować o tym czy przeżyje, czy zginie.

Aaron | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Survival
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

"Podręcznik przetrwania dla Sił Specjalnych" to książka obowiązkowa dla każdego turysty, który wybiera się na wakacje do różnych regionów świata.
Nazwa "...dla Sił Specjalnych" według mnie nie pasuje do tego poradnika, ponieważ jest on w głównej mierze poświęcony zwykłym podróżnikom. Zawiera wiele szczegółowych opisów, rysunków i wyjaśnień zachowań w przypadku niebezpieczeństwa.

Zapoznanie ze sztuką przetrwania jest bardzo ważne i może pomóc w przyszłości, ponieważ nawet jednodniowa wycieczka w pobliskie góry wraz z przyjaciółmi może skończyć się nieoczekiwanym zakończeniem.

Podręcznik jest bardzo mały i powinien się zmieścić w każdym plecaku wycieczkowicza.

Warto zapoznać się z tą książką. Polecam również w dziedzinie survivalu lektury podróżnika, alpinisty i nauczyciela sztuki przetrwania Bear'a Grylls'a.

Bronek | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Książka opisuje dużo podstawowych technik przetrwania i te bardziej zaawansowane. Jednak nie jest dostosowana do naszego klimatu, a czarno-białe rysunki roślin raczej nie nadają się do ich rozpoznawania. Jest kieszonkową sciągą technik tam zamieszczonych, a nie podręcznikiem przetrwania.

LILITH | 2015-09-22
Przeczytana: marzec 2015

Pierwsza moja tego typu książka i u mnie jak najbardziej się sprawdziła. Przydatne, podstawowe (i przede wszystkim dobrze opisane) techniki.

aleks96k | 2016-08-15
Na półkach: M,S,T, Przeczytane