Mój Auschwitz

Okładka książki Mój Auschwitz
Jerzy AndrzejewskiWładysław Bartoszewski Wydawnictwo: Znak historia
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2010-09-06
Data 1. wyd. pol.:
2010-09-06
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324014156
Tagi:
Władysław Bartoszewski Auschwitz holocaust II wojna światowa
Średnia ocen

                7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
524 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1223
213

Na półkach: , ,

Bartoszewski przedstawia historię Auschwitz z czasów, kiedy był to jeszcze pierwotny obóz dla polskich więźniów politycznych, zanim stał się miejscem zagłady Żydów. Dostał się do obozu jako 18-latek, w wyniku łapanki, mającej na celu wyniszczenie inteligencji i organizacji konspiracyjnych. Spędził w nim 199 dni jako więzień nr 4427, lecz jego opowieść nie kończy się na dniu zwolnienia z piekła obozu, lecz dzieli się swoimi odczuciami na temat wpływu obozu na jego dalsze życie. To świadectwo traktuje jako wypełnienie zobowiązania, m.in. wobec doktora Nowaka, który uratował mu życie zabierając do szpitala, ale przede wszystkim ku pamięci pomordowanych osób, które nigdy nie dadzą swego świadectwa.

"Zawsze zamiast w roli mściciela widziałem siebie w roli świadka: Ty widziałeś, masz mówić prawdę. Po to jesteś. Jeżeli Bóg cię zachował przy życiu, masz świadczyć. Cała moja działalność pisarska aż do dziś motywowana jest właśnie dawaniem świadectwa o ludziach, o sprawach, o faktach..." [s. 80]

Książka ma formę wywiadu z profesorem, które uzupełniają teksty, eseje, przemówienia i opowiadania, również autorstwa innych osób.

Książka, do której wracam zapewne nie po raz ostatni, choć szczerze mówiąc, Bartoszewski dostał punkt mniej niż m.in. Edelman. Polecam!

Bartoszewski przedstawia historię Auschwitz z czasów, kiedy był to jeszcze pierwotny obóz dla polskich więźniów politycznych, zanim stał się miejscem zagłady Żydów. Dostał się do obozu jako 18-latek, w wyniku łapanki, mającej na celu wyniszczenie inteligencji i organizacji konspiracyjnych. Spędził w nim 199 dni jako więzień nr 4427, lecz jego opowieść nie kończy się na dniu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 203
  • Przeczytane
    720
  • Posiadam
    231
  • Chcę w prezencie
    46
  • Teraz czytam
    21
  • Historia
    18
  • Ulubione
    15
  • Holocaust
    10
  • 2014
    10
  • 2013
    8

Cytaty

Więcej
Władysław Bartoszewski Mój Auschwitz Zobacz więcej
Piotr Cywiński Mój Auschwitz Zobacz więcej
Piotr Cywiński Mój Auschwitz Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne