Kochać aż do końca. Skandal umywania nóg

Wydawnictwo: Znak
Aimer jusq'au bout
83-240-0252-9
religia
Snoopy

Jean Vanier – oficer marynarki, doktor filozofii, były wykładowca Uniwersytetu w Toronto, założyciel wspólnot Arki i współzałożyciel „Wiary i Światła”, ruchów skupionych wokół osób z upośledzeniem umysłowym – to jeden ze współczesnych autorytetów życia duchowego i wielkich świadków miłosierdzia. Rozważania Vaniera osnute wokół ewangelicznej sceny, w której Chrystus umywa nogi uczniom, wskazują na nowość wizji Boga i człowieka wyłaniającej się z tej sceny. Jego refleksje prowadzą do wniosku, że odnowa chrześcijaństwa i ludzkości możliwa jest tylko na drodze komunii i ofiarowania siebie.

Hanna Kowalska | 2012-01-30
Ania | 2011-06-13