Pierwsi przyjaciele Kamelki

Wydawnictwo: Novae Res
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61194-67-5
Kamila

Pierwsi przyjaciele Kamelki to pełna ciepła opowieść o przygodach małej Kaczuszki. Razem z nią poznajemy leśnych przyjaciół, między innymi pana Muchomora, Biedroneczki, Pasikonika i Pajączka. Przyjaciółmi Kamelki są również Słoneczko oraz Wiatr, którzy troskliwie opiekują się Kaczuszką, aż staje się ona gotowa do wyruszenia w świat, w poszukiwaniu nowych życiowych przygód.

Gosia Rajchel | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

To opowiadanie jest inne niż wszystkie. Zaczarowane, w słowa i zjawiska, które nam, dorosłym tak spowszedniały. Ale nic straconego, możemy razem z naszymi dziećmi wejść na nowo w świat Kamelki i... znowu odkryć jak piękne jest życie w koło nas.

Kamelka, mała kaczuszka dopiero wykluwa się z cieplutkiej skorupki. Wygrzana przez Słońce, okrywana w nocy piórkami przez Wiatr, wychodzi na świat zupełnie samiutka. Jednak małe żółciutkie stworzonko nie zostaje porzucone. Poznaje przyjaciół. Biedroneczki, stokrotki, ślimaczka, pasikonika, muchomora i pajączka. Uczy się od nich życiowych mądrości. Pomaga im, gdy potrzebują pomocy. Każdy nowy dzień dla kaczuszki jest pełen wrażeń.

Przyjaciele Kamelki sprawiają, że staje się ona odważna i pewna siebie. Wie, że może na nich liczyć. Świat jest przyjazny dla każdego, kto zechce widzieć go takim. I gdy na ostatnich kartach książki żegnamy kaczuszkę, która wyrusza po tęczy ku nowym przygodom, wcale się o nią nie boimy. Zaopatrzona w tyle cennych...

Estera | 2010-12-31