Eternal Kiss of Darkness

Cykl: Night Huntress World (tom 5.2)
Wydawnictwo: HarperCollins
night huntress
angielski
Iga

An immortal war has been brewing in the darkness . . . And now one woman has stumbled into the shadows. Chicago private investigator Kira Graceling should have just kept on walking. But her sense of duty refused to let her ignore the moans of pain coming from inside a warehouse just before dawn. Suddenly she finds herself in a world she's only imagined in her worst nightmares. At the center...

An immortal war has been brewing in the darkness . . .

And now one woman has stumbled into the shadows.

At the center is Mencheres, a breathtaking Master vampire who thought he'd seen it all. Then Kira appears—this fearless, beautiful . . . human who braved death to rescue him. Though he burns for her, keeping Kira in his world means risking her life. Yet sending her away is unthinkable.

But with danger closing in, Mencheres must choose either the woman he craves, or embracing the darkest magic to defeat an enemy bent on his eternal destruction.

źródło opisu: Harper Collins, 2010

źródło okładki: harpercollins.com

sola255 | 2015-01-29

Mencheres. Przyznaję ,że po wampirze z życiorysem tysiącleci oczekiwałam większych fajerwerków . Choćby w scenach sexu , gdzie na Bonesa mozna było zawsze liczyć( choćby policja po 20 min krzyków Cat :P).Tu nie powiem podjazd pod sufit , też ciekawe .No , ale od niego spodziewałabym sie co najmniej wybuchów wulkanów i tsunami :P. Ogólnie książka niezła. Tyle,ze jakoś nie opuszcza mnie wrażenie że autorka robiąc zapowiedzi jego postaci w innych książkach ,przeliczyła się z własna pomysłowością kreślenia wizerunku .Moze był to jej gorszy moment tak samo jak przy Spadzie (ale to tylko moje odczucia pewnie :-)

tygrysica | 2013-11-17
Przeczytana: 26 stycznia 2013

“Wieczny pocałunek ciemności” to książka oparta na serii “Mroczna łowczyni”, a zarazem jest drugą częścią równoległej serii „Świata mrocznych łowców”. Aby zrozumie całkowicie obie serie – żadna nie może zostać pominięta.
Eretnal Kiss of Darknes opowiada historie starożytnego wampira, który stracił sens swojej egzystencji. Nie potrafi do końca się pozbierać po morderstwie swojej żony. Czuje się znudzony, a brak nachodzących go wizji popycha Mencheresa do wystawienia się na śmierć. Jednakże zostaje w pewien sposób uratowany przez młodą panią detektyw, która pojawiła się w nieodpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie wybawiając od śmierci starożytną istotę, której zostanie więźniem. Mencheres jednak zostanie oczarowany młodą Kirą, co potęguje jeszcze bardziej to iż nie może jej wymazać pamięci swoją mocą. Wszystko to będzie mieć okropne skutki dla nich obojga. Przez nieuwagę starożytny wampir będzie zmuszony zabić Panią detektyw. Czy zdobędzie się na to?
Książka utrzymana w...

Eretnal Kiss of Darknes opowiada o moim ukochanym Mencheresie. Po odzyskaniu wolności starożytny wampir zamiast zacząć cieszyć się w końcu życiem, pogrąża się w sobie i o mało nie popełnia śmiertelnego błędu. Na szczęście już na początku książki pojawia się ona - piękna pani detektyw - Kira. Jednym uczynkiem Kira zostaje wciągnięta w nadprzyrodzony świat zupełnie inny niż ten, w którym dotychczas egzystowała. Jej początkowe przerażenie zmienia się w fascynację, która może doprowadzić oboje prosto w objęcia śmierci.
Jestem oczarowana i szczęśliwa, że w końcu Mencheres dostał tyle uwagi na ile zasługuje. Jego historia zostaje dokładnie wyjaśniona, a my poznajemy nowe oblicze srogiego wampira, które jest szalenie zabawne i ujmujące. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów Cat&Bones i spółki.

Alice | 2011-02-26

Jest to wciągająca opowieść o zakazanym romansie pomiędzy człowiekiem, a wampirem liczącym 4000 lat. Nic nie jest oczywiste, a każda postać posiada swój mocny charakterek, z którym należałoby się liczyć :)
Ostrzegam, aby nie czytać tej powieści, jeżeli nie przeczytało się trzech pierwszych książek z serii Nocna Łowczyni, tej samej autorki. Zdradziłoby to wam bieg wydarzeń, przez co stracilibyście zabawę.
Mimo to serdecznie polecam! ;)

Bardzo fajna. Czytało się szybko. Główni bohaterowie ciekawi, spotkanie z bohaterami świata Nocnej Łowczyni bardzo udane.
Jak zawsze niezawodny Vlad, Bones i Cat :)

daria | 2012-07-26
Na półkach: 2014, 2012, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2012

Gorsza od First Drop of Crimson. Troszkę tu zbyt nudno, ale Kira i Mencheres w pewnym momencie zaczynają nudę wynagradzać :)

feriblle | 2013-10-22

Świetna historia. Doskonałe uzupełnienie oryginalnej serii Nona Łowczyni.

Wagabunda | 2012-07-28

Chyba każdy, kto zapoznał się z historią Cat i Bones'a chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o najstarszym wampirze, obdarzonego wieloma darami i męczonego przez koszmary z przeszłości.
Ta książka jest czymś na co długo czekałam i dalej czekam, bo w Polsce nie została jeszcze wydana, więc nie może zagościć na mojej półce.
Przeczytałam i podpowiem tylko, że sam tytuł jest dużą podpowiedzią ;)

TrzeciaKasia | 2011-04-14

Fajna, jak cała seria