PHP - praktyczne skrypty, które oszczędzą Twój czas!

Tłumaczenie: Mikołaj Szczepaniak
Wydawnictwo: Helion
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wicked Cool PHP: Real-World Scripts That Make Difficult Things Possible
978-83-246-1851-4
Daniel

PHP jest łatwym w użyciu językiem skryptowym. Łatwym, a przez to niezwykle popularnym. Jednak, czy ktoś mówił, że w łatwym języku nie można napotkać na skomplikowane problemy? Niestety odpowiedz brzmi - nie. Jednak nie załamuj rąk! Dzięki swej popularności, w sieci istnieje niezliczona liczba stron zawierających informacje, które mogą być przydatne w rozwiązywaniu Twoich problemów. Ale po co...

Ale po co szukać perełek wśród masy kiepskich rozwiązań? Czyż nie lepiej sięgnąć po książkę, która zawierałaby rozwiązania najczęstszych zadań? Oczywiście, że tak. Właśnie taką książkę trzymasz przed sobą! Książka ta zawiera blisko 80 skryptów pozwalających na rozwiązanie najróżniejszych zadań, począwszy od formatowania dat i ciągów znaków, skończywszy na skryptach wykorzystujących pocztę elektroniczną. Dzięki tej książce dowiesz się między innymi, jak tworzyć bezpieczne skrypty oraz pracować z formularzami. Dodatkowo poznasz sposoby konfiguracji samego PHP. Dzięki książce "Praktyczne skrypty, które oszczędzą Twój czas" twoje skrypty będą lepsze, a Ty zyskasz więcej wolnego czasu!

Daniel | 2010-07-10
Przeczytana: 2009 rok

Poradnik ten zawiera naprawdę zbiór ciekawych i praktycznych skryptów. Autorzy opisują i dokładnie wyjaśniają działanie każdego z przedstawionych pomysłów. Znajdziemy tutaj prosty moduł raportowania błędów, ochronę przed XSS, stosowanie pakietu SafeHTML, wykorzystanie zmiennych (post, get etc.), datowanie, tworzenie ciasteczek i sesji, instalację PHPMailera oraz wiele innych przyziemnych rzeczy jak np. system elektronicznych kartek czy prosty system blogowy. Jedyną wadą tej książki jest to, iż osoba dopiero zaczynająca pracę z PHP i MySQL może napotkać trudności z wykorzystaniem zaprezentowanych w poradniku skryptów - mimo to serdecznie zachęcam do kupna!

salen Saleniuk | 2012-10-08
Na półkach: Teraz czytam