JUnit. Pragmatyczne testy jednostkowe w Javie

Wydawnictwo: Helion
Pragmatic Unit Testing in Java with JUnit
83-246-0406-5
Tobiasz

Testy jednostkowe są niezwykle ważnym narzędziem programisty. Przeprowadzane podczas pisania aplikacji pozwalają na sprawdzenie poprawności kodu, wyłapanie błędów i szybkie usunięcie ich. W nowoczesnych metodykach wytwarzania oprogramowania testy jednostkowe są jednymi z najważniejszych elementów procesu. Tworzenie systemów bez korzystania z testów jednostkowych często porównywane jest do pisania programów na kartce. Nowoczesne narzędzia takie, jak JUnit bardzo ułatwiają przeprowadzanie testów jednostkowych, integrując się ze środowiskami programistycznymi.

Książka "JUnit. Pragmatyczne testy jednostkowe w Javie" to wprowadzenie do tematyki testów jednostkowych. Czytając ją poznasz ich znaczenie i nauczysz się stosować JUnit do projektowania i wykorzystywania testów. Dowiesz się, jak projektować testy jednostkowe w oparciu JUnit, co testować za ich pomocą i gdzie umieszczać kod testowy. W książce przeczytasz też o zasadach projektowania łatwego do testowania kodu oraz programowaniu sterowanym testami.

- Cele przeprowadzania testów jednostkowych
- Planowanie testów
- Implementacja testów z wykorzystaniem JUnit
- Zasady stosowania testów
- Automatyzowanie testów
- Określanie częstotliwości testowania
- Projektowanie kodu pod kątem testowania

Hatezit | 2011-05-14

Bardzo dobra książka dotycząca testowania oprogramowania. Polecam!