Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową!

Tłumaczenie: Piotr Rajca
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Head First". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Head First Object-Oriented Analysis and Design
978-83-246-2802-5
Adam

Współczesne systemy informatyczne mają niewiele wspólnego z tymi sprzed kilkunastu lat. Są skomplikowane, nafaszerowane wieloma technologiami, bywa też, że mają (zbyt) wielu autorów. Jak zapanować nad tym wszystkim? Jak projektować systemy szybko oraz bezbłędnie? Czujesz się zagubiony? Nic się nie martw! Po prostu... Otwórz swój umysł! Teraz dzięki nowatorskim metodom nauczania możesz...

Otwórz swój umysł! Teraz dzięki nowatorskim metodom nauczania możesz błyskawicznie opanować wszystkie elementy projektowania obiektowego. Charakterystyczna dla serii "Rusz głową!" cecha to wymieszana w odpowiednich proporcjach wiedza, humor oraz wszystko wyjaśniające grafiki. Informacje zawarte w książce obejmują pełny zakres tematyki związanej z analizą i projektowaniem obiektowym. Tylko kilkaset stron dzieli Cię od opanowania metod zbierania wymagań, tworzenia przypadków użycia czy też projektowania diagramów klas. A to tylko początek - sprawdź spis treści i przekonaj się, jak szeroki materiał zawiera ta książka.

- Zasady i cele projektowania obiektowego

- Metody zbierania wymagań

- Przypadki użycia i ich analiza

- Graficzna prezentacja systemu i zasad jego działania - diagramy UML

- Wzorce projektowe - sprawy skomplikowane stają się proste, a proste jeszcze prostsze

- Projektowanie architektury systemu

- Testowanie

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: helion.pl

Piotrek | 2012-01-17
Przeczytana: grudzień 2009

A takie tam rysuneczki. Mapy myśli i banalne przykłady. Trochę mi to pomogło. Ale większość czasu mnie to śmieszyło co tam piszą w tej książce.

Mega | 2013-12-11
Na półkach: Programowanie, Przeczytane
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Kolejna książka z cyklu Head First jaką przeczytałem. Dobre wprowadzenie do tematyki, ciekawe przedstawienie wiedzy charakterystyczne dla tej serii. W moim przypadku stanowiła dobre uzupełnienie do "Wzorców Projektowych".

Anielka | 2015-05-16
Na półkach: Informatyka, Przeczytane