Ciemność rusza do boju

Seria: Tajemnica i Przygoda
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Dark Is Rising
kasia2409

W przeddzień swych jedenastych urodzin Will otrzymuje pierwszy Znak. Został wybrany, by stoczyć śmiertelnie niebezpieczną walkę z siłami Ciemności, lecz jeszcze o tym nie wie. Spostrzega tylko, że zwierzęta zaczynają się go bać. Chłopiec posiada moc Prastarego Bractwa i może zwalczyć Zło, które grozi zagładą całemu światu. Aby tego dokonać, musi odszukać pozostałe pięć Znaków. Powieść otrzymała prestiżową nagrodę Newbery Honor Book.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Aleksandra | 2013-11-04

"Ciemność rusza do boju" to typowa heroic-fantasy dla młodszych czytelników. Głównym bohaterem jest jedenastoletni chłopiec, który w dniu swoich urodzin dowiaduje się, że jest predestynowany do rzeczy wielkich, a mianowicie walki z Ciemnością.

Książka napisana zgrabnie i lekko. Czytało mi się ją bardzo miło, bez większych wzlotów zachwytu, czy upadków wiary w zdolności literackie autora. Choć zdecydowanie nie jest to pozycja obowiązkowa, polecam ją wszystkim młodym czytelnikom jako coś idealnego na chwilę relaksu.

yohoho | 2016-05-30

Maggie Stiefvater na swoim twitterze: The Dark is Rising, by Susan Cooper. It's the series that inspired the Raven Cycle over a decade ago.

anna | 2016-11-06
Narmo | 2016-10-30