Teoria obwodów elektrycznych

978-83-204-3344-9
elektronika
technika
Anonim

W dziewiątym wydaniu podręcznika z teorii obwodów elektrycznych przedstawiono analizę obwodów elektrycznych liniowych prądu przemiennego, metody rozwiązywania obwodów wielooczkowych i wielowęzłowych, analizę układów trójfazowych, teorię czwórników i teorię obwodów o parametrach rozłożonych. Analizę obwodów liniowych w stanach nieustalonych omówiono przy zastosowaniu metody klasycznej, metody operatorowej oraz metody zmiennych stanu. Podano też podstawy teorii grafów przepływowych oraz schematów blokowych. Obwody nieliniowe przeanalizowano z punktu widzenia zjawisk występujących w tych obwodach.

Proudhon | 2016-04-29

Wspaniała książka, kompendium wiedzy o całej elektrotechnice. A jeżeli uczęszczało się na odpowiednią uczelnię, w odpowiednim mieście i miało się możliwość chodzenia na recytacje pana Ryszarda w poniedziałkowe poranki to na już na pewno wszystko jest jasne!
A tak na serio, to naprawdę dobra pozycja literatury.

fredos1994 | 2016-01-30
Przeczytana: czerwiec 2014