Elektrotechnika

Wydawnictwo: WSiP
978-83-02-09397-5
technika

Książka zawiera podstawowe wiadomości z dziedziny pola elektrycznego i magnetycznego oraz opisuje zjawiska związane z przepływem prądu elektrycznego w różnych środowiskach. Podano w nim metody obliczania obwodów prądu stałego, obwodów magnetycznych oraz obwodów jednofazowych i trójfazowych prądu sinusoidalnie zmiennego. Omówiono również obwody zawierające sprzężenie magnetyczne, obwody nieliniowe i obwody zasilanie napięciami odkształconymi oraz zdefiniowano pojęcie stanu nieustalonego.

Treści podręcznika są zgodne z obowiązującą podstawą programową oraz programem nauczania dla zawodu technik elektryk – przedmiot podstawy elektrotechniki i elektroniki. Wiadomości i forma ich przekazu są dostosowane do poziomu uczniów i ich wiedzy z matematyki i fizyki zdobytej w gimnazjum. Ograniczono do niezbędnego minimum skomplikowany aparat matematyczny. Dla uczniów szczególnie zainteresowanych elektrotechniką lub studentów wydziałów elektrycznych i pokrewnych podano wiadomości rozszerzające – ponadprogramowe (specjalnie wyróżnione). Po każdym rozdziale zamieszczono przykłady rozwiązanych zadań oraz zestawy prostych poleceń i zadań, w tym o charakterze testowym.

źródło opisu: http://komputeks.pl/product_info.php/products_id/4069

źródło okładki: skan własny

Jones | 2016-01-16

Najlepsza książka z elektrotechniki dla technikum i nie ma że nie.

lubczas | 2016-01-05

Polecam stare ("Czerwone") wydanie

szelag | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Ta książka była moim podręcznikiem.

xxjjstill | 2017-06-27
Adrian Matusiak | 2016-01-16