Teoria obwodów elektrycznych. Zadania

978-83-204-3193-3
elektronika
technika
Anonim

Książka stanowi zbiór zadań, które w swej formie i treści odpowiadają nowym programom i metodyce nauczania teorii obwodów elektrycznych. Prezentowane w książce zadania dotyczą: obwodów elektrycznych w stanie ustalonym, metod analizy złożonych obwodów, czwórników, obwodów trójfazowych, obwodów w stanie nieustalonym oraz komputerowych metod analizy obwodów elektrycznych. W wydaniu 6. zmienionym dodano kilkanaście nowych zadań oraz podano podstawowe informacje o programie MATLAB, a także przykłady jego zastosowania. Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów elektrycznych i elektronicznych, a także dla uczniów i nauczycieli liceów o takim profilu.

Robert | 2013-09-13
Na półkach: Przeczytane, Techniczne